Nie będzie tutaj rozbudowanego wykładu z ekonomii. Nie będziemy pisać o tym, że dzięki zakupom w regionalnych punktach pozwalasz im przetrwać trudne czasy, że chronisz miejsca pracy - być może swojemu sąsiadowi.
4 sposoby na wspieranie biznesu

Mamy coś do zrobienia. Wspólnie, razem lokalnie. Nie tylko teraz, nie dlatego że coś właśnie się dzieje…

Chcemy, aby każdy z Was w swoim codziennym życiu zwracał uwagę na to gdzie wydaje pieniądze. Chcielibyśmy w prosty sposób wytłumaczyć Wam dlaczego wspieranie lokalnych restauracji, sklepów, usług czy nawet noclegów opłaca się i co Nas cieszy jest coraz bardziej modne.

Nie będzie tutaj rozbudowanego wykładu z ekonomii. Nie będziemy pisać o tym, że dzięki zakupom w regionalnych punktach pozwalasz im przetrwać trudne czasy, że chronisz miejsca pracy – być może swojemu sąsiadowi.

Chcielibyśmy, żebyś spojrzał na to przez pryzmat swoich własnych korzyści.

Czy wiesz, że wydając lokalnie pieniądze więcej z nich zostaje “na miejscu” co wpływa na wszystko co otacza Ciebie codziennie ?

Nie będziemy robić tu wyliczeń, żeby ktoś nie posądził Nas o brak dokładności, ale wygląda to w przybliżeniu tak, że z 10 zł wydanych lokalnie około 7 zł wraca z powrotem i jest wydawane między innymi na to, aby podnieść jakość Twojego życia.

W jaki sposób ?

To są parki, a w nich drzewa i kwiaty. Place zabaw dla dzieci. Remontowane, czyste, oświetlone ulice usprawniające Twój dojazd do pracy. Przedszkola i szkoły oczywiście też korzystają z tych pieniędzy. Lokalne biznesy, które zarabiają na Twoich zakupach o wiele chętniej wspierają regionalne działalności charytatywne, kluby sportowe i działalność artystyczną.

Kupując w dużych zagranicznych sklepach sytuacja wygląda odwrotnie z wydanych 10 zł w lokalnej kieszeni zostaje około 3 zł.

Ale to Ciebie nie przekonuje ? To za mało… Dlaczego ? Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.

U lokalnych przedsiębiorców jest drożej ?

Nie ma takiej reguły. W dzisiejszych czasach każdy kto działa lokalnie wie co się dzieje globalnie i chcąc nie chcąc bierze udział w walce cenowej, ale przecież nie tylko ceną zdobywa się rynek.

Czy znasz sprzęt elektroniczny ozdobiony logo “ugryzionego jabłka” ?
Jesteś przekonany, że jego cena odzwierciedla parametry, jego wydajność i osiągi ?
Czy są tańsze wydajniejsze urządzenia ?
A są ludzie, którzy stoją w długich kilkugodzinnych kolejkach, aby kupić najnowszy model tego urządzenie ?

Tak.

Kupując lokalnie masz ogromną wartość dodaną.

Płacisz za wysoką jakość oferowanych produktów, oryginalne i często niepowtarzalne produkty. Lokalni przedsiębiorcy wkładają całe swoje serce i wysiłek w swoją pracę, dbając o detale i dopracowując swoje usługi, tak aby w pełni Ciebie zadowolić. Nie mogą pozwolić sobie na to, abyś był niezadowolony. A jeżeli już pojawią się jakieś niedociągnięcia to… .

Masz możliwość porozmawiania z właścicielem, możesz liczyć na miłą i szybką obsługę klienta. Nie oddziela Ciebie od lokalnej firmy rozbudowane biuro obsługi klienta, call center i ogromna korporacyjna struktura.

Twoje zamówienie może być personalizowane i dostosowywane do Twoich potrzeb. Jeżeli usługa czy produkt nie jest dokładnie taka jakiej oczekujesz z pewnością możesz poprosić o modyfikacje, aby dostosować ją do Twoich potrzeb.

Jak wspierać lokalne firmy, marki i biznesy ? 4 sposoby na wspieranie lokalnych firm

4 sposoby jak wspierać lokalny biznes
4 sposoby jak wspierać lokalny biznes
 • Wybieraj i kupuj ich produkty
  • To chyba najprostsze. Zamiast dokonywać zakupu w popularnych sieciówkach rozejrzyj się i spróbuj znaleźć sklep, producenta w okolicy o którym wcześniej nie słyszałeś. Popytaj znajomych, być może ktoś już zna genialne miejsce gdzie możesz dobrze wydać swoje pieniądze. Dzięki temu odkryjesz nowe, ciekawe miejsca lub strony warte Twojej uwagi.
 • Obserwuj konta w social mediach
  • Większość marek, szczególnie tych mniejszych, jest obecna i aktywna w mediach społecznościowych. Prowadzą zazwyczaj swoje profile sami. Jeżeli nie chcesz lub nie potrzebujesz w tym momencie nic kupować to wesprzyj lokalną firmę poprzez “lajka”, “suba”, czy udostępnienie jego pracy.
 • Polecaj znajomym
  • Marketing szeptany od zawsze odgrywał ogromną rolę w działaniach promocyjnych marek, szczególnie tych lokalnych. Nic tak nie działa jak polecenie znajomego. Nie wahaj się pytać i polecać lokalnych firm.
 • Wystawiaj recenzje i opinie
  • To trochę jak polecanie znajomym, ale w Internecie. Jeżeli jesteś zadowolony, znasz miejsce, które działa lokalnie i wiesz, że robią dobrą robotę to napisz pozytywną recenzję lub opinię. Wspaniale jeżeli podpiszesz się pod nią, dodasz zdjęcie. To ogromne wsparcie dla biznesu, a Ciebie nic nie kosztuje.

Powyższe 4 sposoby na wspieranie lokalnych firm to nie jedyne formy wsparcia. Oczywiście genialnym sposobem będzie dodanie restauracji, noclegu, sklepu lub dowolnej usługi do Naszej strony. ReLok wspiera lokalny biznes po to istniejemy. Znacz miejsce, które powinno znaleźć się na Naszych stronach daj znać. Napisz do Nas, powiadom zainteresowane osoby. Przejrzyj wpisy, które już mamy – dodaj opinie lub oznacz miejsca, które odwiedzasz.

Wesprzyj Naszą pracę. ReLok to również mała lokalna działalność. Dołącz do rodziny ReLok zapisując się na listę powiadomień. Bez Ciebie nasza praca nie ma sensu.

Podaj dalej...

Udostępniaj Nasz artykuł z Hashtag #wspieramlokalnych na swoich mediach społecznościowych.

Dzięki temu wspierasz lokalnych przedsiębiorców i pomagasz budować Nasz portal.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Masz coś do dodania ? Napisz komentarz

To jest ciekawe:

Nypel

Świadczymy usługi w zakresie profesjonalnego

DENDROM

Poznaj nas bliżejJesteśmy prężną, trójmiejską

Skipper

Hotel Skipper Rewa doskonała lokalizacja

Polub Nas

Zapisz się na Naszą listę powiadomień :

Szanujemy Twój adres mailowy. Nie martw się nie wysyłamy spamu.

ReLok #wspieramlokalnych

Jesteśmy Waszą lokalną bazą wiedzy o firmach, ogłoszeniach i wydarzeniach. Zapewniamy darmowy wpis wszystkim lokalnym firmom na Kaszubach i okolicach, a także reklamę premium, projektowanie stron internetowych, przygotowywanie materiałów graficznych, wideo oraz wsparcie marketingowe.