Zabytkowy hotel Kaszubski u podnóża Kamiennej Góry w Gdyni odzyska dawny blask ? Do remontu zabrał się deweloper Hossa. To już trzecie podejście.
Hotel Kaszubski w 1936 r. (www.fotopolska.eu)

Budowa Hotelu Kaszubskiego została rozpoczęta przez Pierwsze Polskie Towarzystwo Kąpieli Morskich w roku 1922. Projekt został wykonany przez warszawskiego architekta Tadeusza Zielińskiego( ur. 02.02.1883, zm. 21.09.1925). Prace nad hotelem Kaszubskim ukończono w 1924. Hotel Kaszubski składał się z 42 pokojów, restauracji i sali tanecznej. Obiekt przetrwał czasy wojny jednak po wojnie został rozebrany, aby w latach 90. na starych fundamentach postawić nowy budynek. Pełnił on wtedy funkcję siedziby Aparatury Pomiarowej Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Obecnie właścicielem Hotelu Kaszubskiego jest firma deweloperska Hossa.

Plany remontu deweloper Hossa miał już od kilku lat. Nie doszły one do skutku z różnych przyczyn – można powiedzieć że niezależnych od firmy. W 2011 kiedy w planach było postawienie 5* hotelu nastąpił ogólnoświatowy kryzys, który zniweczył wszystkie plany. Kolejne podejście w 2013 roku, kiedy plan miał być już trochę skromniejszy, również został zawieszony.

Nie wiadomo jeszcze jakie plany ma deweloper po remoncie Hotelu Kaszubskiego. Jak na razie rozpoczęły się prace budowlane. Trwają prace wyburzeniowe wewnątrz. Wygląd całego Hotelu Kaszubskiego ma się zmienić.

"Realizujemy na razie stan surowy, który chcemy zakończyć w maju 2021 roku. W kolejnym etapie będziemy przygotowywać Hotel Kaszubski do funkcji hotelowej, ale wiadomo jaka jest sytuacja rynkowa i branży hospitality. Żeby doprowadzić obiekt do staniu użytkowania i uruchomić docelową funkcję jeszcze dużo pracy. O momencie uruchomienia obiektu decyduje rynek, koniunktura, możliwości przemieszczania się obywateli. Jest dużo czynników, gdyż nie funkcjonujemy w normalnych warunkach i trudno jest cokolwiek przewidywać. Jeszcze nie wiemy, jaki kształt biznesowy będzie miał ten hotel i nie mamy zamówienia podmiotu zewnętrznego na realizację obiektu. Kategoryzacja będzie też zależała od sytuacji rynkowej. Nie zamierzamy realizować obiektu, który nie będzie miał przyszłości na rynku, tylko taki, który będzie w stanie przetrwać w nowych warunkach i generować odpowiednie przychody, które będą przyszłego operatora czy właściciela satysfakcjonowały."

Justyna Glazar - dyrektor marketingu firmy Hossa

Przed deweloperem trudne i zapewne czasochłonne zadanie. Budynek jest pod ochroną konserwatorską, zakwalifikowany jest jako obiekt o wysokich walorach kulturowych, a plan zagospodarowania dopuszcza w tym miejscu powstanie pensjonatu lub hotelu z funkcją usługową. Hotel nie może raczej liczyć 4 – 5 gwiazdek, jak planowano kilka lat temu. Ogranicza to między brak możliwości wybudowania  basenu czy powierzchnia poszczególnych pokoi.

Do trzech razy sztuka może tym razem deweloper Hossa zaskoczy wszystkich i stworzy warty odwiedzenia obiekt z niewątpliwie ciekawą historią w bardzo dobrej lokalizacji.

Podaj dalej...

Udostępniaj Nasz artykuł z Hashtag #wspieramlokalnych na swoich mediach społecznościowych.

Dzięki temu wspierasz lokalnych przedsiębiorców i pomagasz budować Nasz portal.

Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin
Share on telegram
Share on whatsapp

Masz coś do dodania ? Napisz komentarz

To jest ciekawe:

Dentus Gabinet Stomatologiczny1

DENTUS

DENTUSGABINET STOMATOLOGICZNYProfesjonalnie dbamy o zęby

MAXPRO

Zajmujemy się sprzedażą materiałów budowlanych,

Nypel

Świadczymy usługi w zakresie profesjonalnego

Skipper

Hotel Skipper Rewa doskonała lokalizacja

Polub Nas

Zapisz się na Naszą listę powiadomień :

Szanujemy Twój adres mailowy. Nie martw się nie wysyłamy spamu.

ReLok #wspieramlokalnych

Jesteśmy Waszą lokalną bazą wiedzy o firmach, ogłoszeniach i wydarzeniach. Zapewniamy darmowy wpis wszystkim lokalnym firmom na Kaszubach i okolicach, a także reklamę premium, projektowanie stron internetowych, przygotowywanie materiałów graficznych, wideo oraz wsparcie marketingowe.