Szkoła Szachowa Król i Królowa

Szkoła Szachowa Król i Królowa

Szkoła Szachowa

Średnia Ocen

Michal-i-Rafal

Szkoła Szachowa

Król i Królowa

Nasza przygoda z szachami rozpoczęła się ponad 14 lat temu. Od momentu rozpoczęcia treningów wzięliśmy udział w setkach turniejów różnej rangi: od turniejów lokalnych po Mistrzostwa Polski oraz Europy. Rozegraliśmy tysiące partii szachowych, dzięki czemu posiadamy ogromną wiedzę praktyczną, którą wykorzystujemy podczas treningów.

Szkołę Szachową założyliśmy z pasji do szachów, która towarzyszy nam całe życie. Szachy są niesamowitą przygodą, dzięki której mogliśmy poznać osoby z całej Polski. Szachy to nie tylko rywalizacja sportowa i udział w turniejach, ale również ludzie. To dzięki nim panuje świetna atmosfera podczas wyjazdów turniejowych.

Rafał Buraczewski Trener Szkoła Szachowa Król i Królowa

Swoją przygodę z szachami zacząłem w wieku 4 lat! Dzięki szachom zwiedziłem całą Polskę i poznałem wielu wartościowych ludzi. Teraz sam jestem trenerem i posiadam międzynarodowy tytuł CM (Candidate Master). Od ponad dwóch lat przygotowuję moich zawodników do udziału w zawodach, np. Mistrzostwa Polski. Moją pasją, oprócz szachów są podróże. Zwiedziłem 14 krajów, a to dopiero początek. Zapraszam na zajęcia zarówno początkujących, jak i osoby zaawansowane chcące podnieść swoje umiejętności szachowe!

Michał Łada Trener Szkoła Szachowa Król i Królowa

Grać w szachy zacząłem w wieku 6 lat. Od tego momentu rozpoczęła się moja przygoda z tym sportem, która dostarczyła mi wiele niezapomnianych chwil. Jestem wdzięczny osobom, które rozbudziły we mnie pasję i chcę zarażać nią innych. Jestem przekonany, że każdy posiada predyspozycje do nauki gry w szachy. Dzięki turniejom szachowym poznałem wiele interesujących osób.

Chcesz nauczyć się królewskiej gry lub podnieść swoje umiejętności?

Zapraszamy do Nas

szkoła szachowa król i królowa

Dlaczego warto grać w szachy ?

Rozwijają strategiczne myślenie Szachy uczą strategicznego myślenia: na początku partii szachista opracowuje strategię, którą później realizuje. Poprawiają koncentrację Szachiści przewidują podczas partii kilka lub kilkanaście ruchów do przodu a to wymaga skupienia oraz wzmożonej koncentracji. Uczą pokory W szachach tak jak w życiu raz się wygrywa, raz przegrywa. Porażki kształtują charatker oraz pozwalają na dalszy rozwój. Poprawiają pamięć Przypomnienie dla szachisty jego partii, które rozegrał parę miesięcy temu nie stanowi problemu. Nieskończona ilość możliwości sprawia, że podczas partii szachowej zawodnik pozostaje w ciągłym wysiłku umysłowym co przyczynia się do rozwoju umysłu. Wspomagają podejmowanie decyzji Podczas partii szachista musi podejmować decyzje jakie posunięcia wykonuje. Jest to o tyle trudne, że przy wyborze złego posunięcia szachista może przegrać, a przy dobrych wyborach – wygrywa. Trenują myślenie przyczynowo – skutkowe Podczas partii każdy wykonany ruch wiąże z odpowiedzią przeciwnika. Dlatego też szachiści analizują swoje posunięcia na zasadzie – jeżeli ja wykonam ten ruch to co może zrobić przeciwnik? I później co ja zrobię jeżeli on tak ruszy etc.

Galeria

Zamów usługę  Zamawiana usługa:

  Termin realizacji:
  Godzina: Dzień:

  Kategoria

  Godziny pracy

  Open 24/7

  Mapa

  Zamów usługę   Zamawiana usługa:

   Termin realizacji:
   Godzina: Dzień:

   Przejmij zarządzanie wpisem

   Prezentujemy Twój biznes ?

   Jeżeli jesteś właścicielem tego obiektu, chcesz zmienić opis i samodzielnie zarządzać tym wpisem to przejmij nad nim kontrolę.

   Autor