Czy Hotel Kaszubski w Gdyni czeka hossa ?

Zabytkowy hotel Kaszubski u podnóża Kamiennej Góry w Gdyni odzyska dawny blask 

?

Budowa Hotelu Kaszubskiego została rozpoczęta przez Pierwsze Polskie Towarzystwo Kąpieli Morskich w roku 1922. Projekt został wykonany przez warszawskiego architekta Tadeusza Zielińskiego

Prace nad hotelem Kaszubskim ukończono w 1924. Hotel Kaszubski składał się z 42 pokojów, restauracji i sali tanecznej. Obiekt przetrwał czasy wojny jednak po wojnie został rozebrany.

Obecnie właścicielem Hotelu Kaszubskiego jest firma deweloperska Hossa. Plany remontu deweloper Hossa miał już od kilku lat. Nie doszły one do skutku z różnych przyczyn – można powiedzieć że niezależnych od firmy.

W 2011 kiedy w planach było postawienie 5* hotelu nastąpił ogólnoświatowy kryzys, który zniweczył wszystkie plany. Kolejne podejście w 2013 roku, kiedy plan miał być już trochę skromniejszy, również został zawieszony.

"Realizujemy na razie stan surowy, który chcemy zakończyć w maju 2021 roku. "

Justyna Glazar - dyrektor marketingu firmy Hossa

Przed deweloperem trudne i zapewne czasochłonne zadanie. Budynek jest pod ochroną konserwatorską, zakwalifikowany jest jako obiekt o wysokich walorach kulturowych

Hotel nie może raczej liczyć 4 – 5 gwiazdek, jak planowano kilka lat temu. Ogranicza to między brak możliwości wybudowania  basenu czy powierzchnia poszczególnych pokoi.

Do trzech razy sztuka może tym razem deweloper Hossa zaskoczy wszystkich i stworzy warty odwiedzenia obiekt z niewątpliwie ciekawą historią w bardzo dobrej lokalizacji.